Nezaradené

Sexy sivá myška

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jar je sivá málo výrazná, v lete zasa odhaľuje pot. Keď však príde jeseň a zima, sivá farba je ideálnym spoločníkom. Čsto krát je však prezívaná novodobou čiernou, a pritom je každý jeden. Ľahko kombinovateľná v chladných mesiacoch ponúka štýlový spôsob, ako nosiť bledšie farby.

 

 

 

 

 

K sivej farbe v prvom rade pristanú červená, žltá a modrá, ktoré sú najlichotivejšími možnosťami, ako ju kombinovať. Zamerajte sa na ich odtiene a skúste to napríklad takto: k tmavej šedej voľte sýtu červenú, krémovú žltú a jemnú baby modrú, k bledej sivej zase krvavú červenú, nápadnú žltú či hlbokú modrú.

Keď tieto základné farby zmiešate, dostanete ďalšie možnosti, ktoré sa k sivej hodia. Z červenej a modrej vzniká fialová – skvelá možnosť na skombinovanie. Červená a žltá zase vytvárajú oranžovú, modrá a žltá zelenú. Všetky tieto ďalšie možnosti sa vám v šatníku, kde nechýbajú šedé kúsky, zídu.

 

 

Kombinujte dosýta

Sila sivej farby je v tom, že sa radí k tým neutrálnym. To znamená, že ju poľahky skombinujete s ďalšími farbami. Ako sme už povedali, v čase jesene a zimy, kedy dominujú tmavšie farby, je šedá spôsobom, ako siahnuť po tých svetlejších. Kabát, sako, svetrík, sukňa i nohavice v tomto odtieni sa považujú za dostatočne elegantné, aby sa nosili napríklad aj na oficiálne stretnutia. Napriek tomu sivú nepovažujte len za farbu elegancie.

Tradičná prskaná šedá je do kancelárie, no čo také zvieracie vzory? Aj tým táto farba pristane a skúsiť môžete leoparda či hada. Potlače pripomínajúce ich telá sú modernými detailmi nášho štýlu a na párty sú ako stvorené.

 

 

 

 

 

Sivá aj pre vás?

Vôbec nemusíte dlho rozmýšľať, či sa vám sivá hodí. Má toľko rôznych odtieňov, že si iste nájdete to pravé pre vás, hoci nejaké pravidlá tu predsa len sú. Tie hovoria o tom, že „najlepšie“ sa majú čiernovlásky, ktorým sivá pristane v každej podobe, najmenšiu škálu majú červenovlásky s pehami. Aj tie však majú stále na výber a skvelo im padne napríklad sivá v bledšom podaní.

 

 

 

 

Žiadne šedivé doplnky

Ak máte stále pocit, že v tejto farbe budete pôsobiť ako sivá myška, ponechajte si ju v zálohe aspoň ako skvelý odtieň pre vaše doplnky. Nezabúdajte, že aj strieborná je v základe šedá, v sivej farbe môžete mať aj topánky či kabelky. Kombinovať sa budú tak ľahko, že sa stanú základnými piliermi vášho šatníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *